Our BSN/Nasi basenji

 

Naše smečka momentálně čítá jednoho basenjího kluka – Akiho  a dvě basenjí holčičky – Ený a její dceru Bajku

Aki miluje lidi a přírodu, rád leží na strategickém místě a sleduje ruch kolem sebe. V horkých letních dnech si i občas zaplave. Aki je přátelský i k jiným zvířecím kamarádům (kočičkám, hlodavcům, ptáčkům) nesmějí se před ním ale rozutéct. V tu chvíli se mění v lovce a kořist nemá moc šancí. S Akim jsem absolvovali i mnoho výstav. Výstavy bereme s rezervou a spíše jako fajn příležitost strávit den s milými stejně postiženými lidmi a jejich psy. O to více se zajímáme o dostihy a coursing – sport, který je basenjíkům více než vlastní. Aki má za sebou bohatou sportovní kariéru. Běhání je doslova jeho život a vidět šťastného basenji lovit je pocit k nezaplacení.

Energy miluje svou rodinu a naše nejbližší známé. Je úžasnou společnicí našich dvou dětí, se kterými byla od jejich narození. Opravdu trpělivá psí chůva. K ostatním cizím lidem je rezervovaná. Energy miluje slunce a v létě se doslova opéká na parapetu. Ený jsme také vzali na pár výstav, kde si vedla výborně, ale stejně jako Aki i ona se našla v psích sportech. Ený je držitelkou dráhového rekordu a po několik let byla také nejlépe hodnocenou fenou v evropském žebříčku coursingu.

V době psaní těchto řádků je Baju roční puberťák. Přesto musím říci, že je docela klidným basenjíkem. Bajka miluje lidi a návštěvy, je to takový vítací typ. V roce 2017 plánujeme začít s běháním a protože ji i výstavy baví zkusíme i ty.

akidanik