Vrh D 2018 – planned

enziabajka2018114fVrh “D” plánujem na podzim/zimu 2018 s naší Bajkou.

Enzi Viatu Asthenia

Enzi se narodil na Vánoce v roce 2013. Jeho otcem je německý pes Thabo (Mutabarugas Lion of Judah), kterého jsme měla možnost na živo poznat na coursingu v Tuttlebenu. Matkou je fena Bujumbura Yeji z české chs Asthenia.

Enzi je na basenjíka opravdu velmi klidný. Nevyhledává konflikty se psy, chodí po Praze na volno a zajímá se hlavně o “holky”

Enziho ani jeho paničku Olgu výstavy nebaví , ale i přes to se pár zúčastnili a odnesli si několik Výborných a res. CAC

Enzi stejně jako většina basenjíků rád loví. Má splněnou Dostihovou licenci a když je čas vyráží s majitelkou na závody.

Enziho jsme vybrali především pro jeho bezkonkurenční temperament. Co se týče exteriéru Enzi mě okouzlil svou širokou lebkou a úžasně nasazenýma a malýma ušima, kterým může v ČR málokdo konkurovat.  S Baju se výborně doplňují.

Bajka MaNoMiNoKo

Baju je velice klidná fenka, doma nikdy nic nezničila, velmi dobře vychází s ostatními psy a co se lidí týče je to vítací typ. Baju je velmi vázaná na svou smečku a tak není problém ji denně pouštět na volno, pokud ji pod nohama nevyletí zajíc nevzdaluje se od nás “ani na krok”.

Baju se od malička v pohodě předvádí a tak jsme s ní absolvovali docela dost výstav, kde se velmi líbí.  Na kontě má např. 2x BIS puppy, 2x BOJ, Českého junior šampiona (k dospělému ji chybí jeden CAC) 4xCAC, 2x Národního vítěze a BOS….

Běhání Bajku také baví, ale je to taková neše “buchta” takže se málokdy dostane “na bednu” Zatím nej výsledek je res.CACT z coursingu. V dostihu se ji vedlo jako mladé, kde má 6 prvních míst a 2x Šampiona pro Krásu a výkon mladých 2017.

Z tohoto spojení očekáváme černobílá a červenobílá štěnátka vhodná jak na chov, výstavy i sport. Ale samozřejmě Vaše nej domácí společníky!

Pokud máte zájem o štěňátko nebo jen informace o plemeni, vše rádi zodpovíme na emailu info@ankan.cz