Narozeninový běh Gambo fora září/říjen 2017

Narozeninový běh letos připadne na datum 29.10.2016!

Na podzim 31.10.2015 pro Vás připravujeme Narozeninový běh Gambo fóra.

Narozeninový běh Gambo fóra 25.10. 2014
Congo Cup 2014
Narozeninový běh Gambo fóra

Basenji Speciál 2013

Dne 3.8.2013 proběhlo v Kyjově sportovní klání Basenji Speciál 2013. Poprvé se tento propagační coursing konal v roce 2011 za pomoci Moravskoslezského coursingu. Soutěžící se na úvod seznámili s coursingem na rovince, povzbuzování a lákání na střapeček případný běh ve dvojici (páneček versus basenjík) nebylo potřeba, protože všichni běželi jako střely :)
Další disciplínou byl klasický coursing, kde dvojice sestavil pořadatel. Psíci absolvovali technickou cca 470m dlouhou coursingovou trať, kterou zvládl opět každý. Tento běh byl hodnocen jako na opravdovém závodě.A protože basenjíci jsou velmi aktivní zvířátka, byl na závěr otevřen ještě trénink pro nezmary :).

Congo Cup 2013

Letošního Congo Cupu se účastnilo rekordních 47 basenjíků. Všichni byli skvělí a za teplého počasí podávali skvělé výkony.Výsledky akce na webuDěkujeme všem za účast!

Dne 27. 10. 2012 během řízeného tréninku na dostihovém ovále v Kolíně proběhl druhý oficiální ročník basenji závodu Narozeninový běh Gambo fóra spojený s oslavou čtvrtých narozenin fóra.Děkujeme všem 31 účastníkům, kteří se nezalekli zimního počasí, nabalili se a dorazili na závod. Vítězi jsou tentokrát opravdu všichni!Stránky NBGF a výsledky ZDE

Congo Cup 2012

Letošního III. ročníku Congo Cupu se zúčastnilo neuvěřitelných 43 basenji. Všichni basenji byli úžasní a s vervou se pustili do pronásledování střapečku.Kompletní výsledky naleznete zde nebo na stránkách Congo Cupu zde

29.10.2011

Narozeninový běh je minulostí a nelze hodnotit jinak než na výbornou. Nakonec se sešlo 18 závodníků. To u nás na dráze ještě nikdo nikdy neviděl. Skvělé výkony basenji v solobězích a krásné společné běhy. Nebyla nouze o komické situace nahánění pejsků s ulovenou kořistí, k vidění byly brutální zákusy v cíli, ale i hrůzně vypadající drškopád v podání Remy. Krásná tombola pro všechny, počasí také vyšlo a dobrá nálada nikomu nechyběla.Fotogalerii od Ireny naleznete ZDE a od Ankana ZDENa závěr velké poděkování Dostihové dráze v Kolíně za jejich ochotu a maximální vstřícnost.
Více informací ZDE

Běhání pro radost – Německo Eilenburg

Německý spolek Z.U.L.U „Züchter und Liebhaber des afrikanischen Urhundes e.V.“ pořádal 3.9. 2011 běhání na dráze v Eilenburgu. Tento speciální závod pro plemeno basenji byl pro všechny (basenji s licencí i bez licence)! Tuto jedinečnou příležitost poměřit síly našich závodníků i amatérů s německými nakonec využili pouze dva naši basenji. Tímto jim děkuji za bezva reprezentaci českého chovu.

Basenji Speciál 2011

6. srpna 2011Basenji Klub Bohemia ve spolupráci s Moravskoslezským coursingem pořádal klubové terénní běhání při speciální výstavě .